Cesta za rodinou

Unikátní projekt v oblasti reprodukčního zdraví.

4. prosince 2019

Ženy s.r.o. - Karlínské nám. 238/6, 186 00 Praha 8-Karlín 


O semináři

Přemýšlíte, zda děláte na cestě za rodinou všechny kroky správně?

Cítíte se unavení, vyčerpáni a pochybujete, že dítě ještě někdy přijde a budete rodina?

Hledáte odpovědi na otázky spojené s asistovanou reprodukcí?


Je nám velkým potěšením, že pro Vás můžeme uspořádat seminář 

"Cesta za rodinou"

Potřebujete si ujasnit další možnosti léčby? Odcizili jste se s partnerem a nevíte, jak komunikovat, hledáte k sobě cestu? Jak uvěřit opět sama sobě, že také "JÁ" otěhotním? Jak se neztratit ve spleti informací mnoha zdrojů a najít ty správné? Chcete získat návody, jak opustit začarovaný kruh negativních myšlenek? Obavy, strach, stud, vina, vztek, jak pracovat s těmito emocemi, jak je ventilovat? A hlavně, možnost konzultovat vlastní příběh bezprostředně po semináři.

Poznáváte se? Pokud ano, tak jste tady správně! 

Tato a mnohá další praktická témata z oblasti reprodukčního zdraví zazní v bezpečném prostředí. Společně o nich budeme diskutovat a žádná z vašich položených otázek není pro nikoho z nás tabu.

S citem napsaný rozhovor od Kristina Grey o tématech ne-plodnosti, kterým se dlouhodobě věnujeme v rámci projektu "Cesta za rodinou."

https://www.zenysro.cz/rozhovory/cesta-za-rodinou


Program

Prevence neplodnosti

"Jasně, že nad rodinou a dětmi přemýšlím, teď mám v plánu vycestovat a naspořit si na byt. Když to dobře půjde, tak okolo 35 to začnu řešit..."

Gynekologové nás varují, že odkládání těhotenství na pozdější dobu má svoje rizika. Biologické hodiny nelze zastavit a kvalita vajíček i spermií průběžně s věkem klesá. Otázkou je, co můžeme pro zachování plodnosti a na její podporu udělat? Prevence byla vždy tou nejjednodušší a nejméně nákladnou cestou. Reprodukční medicína nabízí také další možnosti, že nevíte jaké? Nevadí, rády vám o nich povíme.

Neplodnost a IVF

"Prý si máme najít nějakou kliniku, tam nám to rychle vyřeší..."

Chápat svoji plodnost jako samozřejmost a domnívat se, že v okamžiku rozhodnutí žena přirozenou cestou otěhotní a vy se stanete rodiči je vzácnost. Vše, co se považovalo za samozřejmé, dnes téměř neplatí. Metodami asistované reprodukce se léčí neplodnost. A diagnóza neplodnost je nemocí somatickou, intimní a je nemoc páru. Proto je potřeba se jí věnovat komplexně. Z praxe víme, že pro mnohé vás je léčba metodami asistované reprodukce volbou číslo jedna. Ale je tomu skutečně tak? Existuje totiž mnoho okolností a variant, které spolu musíte vyhodnotit, aby zátěž byla co nejmenší a vše se povedlo.

Náhradní rodinná péče

"Adopce? Tak o té nám nikdo na klinice neřekl!"

Vyčerpali jste všechny možnosti léčby a miminko stále nepřichází? Navíc vám lékaři sdělili, že jedinou šancí, jak se stát rodičem je požádat o adopci nebo najít si náhradní matku? Cítíte se sami, opuštění a bezradní, protože o této cestě za dítětem nebyla nikdy a nikde řeč? Ať už je pravým důvodem cokoliv, nebojte se, předáme vám informace, jak celý proces funguje. I tato cesta za rodinou má svůj smysl.

Psychosomatika a psychoterapie

"Jsme jako stroje na děti, jako páté kolo u vozu. Zkoušíme to deset let. Nikdo s námi o našich pocitech nemluví. Jsme vyčerpaní a máme strach jak budeme žít bez dítěte?" 

Mezilidské vztahy, láska, strava, spánek pohyb, tyto aspekty jsou významně spojeny s reprodukční tématikou. Jak důležité je postavení psychického zdraví na cestě za dítětem? Být bez dětí, postihuje nejen sociální a rodinný život, tato situace souvisí také s duševním stavem žen a mužů. Zasažen je také partnerský vztah a především u žen somatický stav často prohlubuje potíže psychické. Představíme si i konkrétní příběhy párů, které jsou čerpány z poradenské a terapeutické praxe a víme, že vás posílí na cestě za vytouženým miminkem.

Perinatální ztráty

"Co se se mnou děje? Proč jsme přišli o miminko? A proč to tak moc bolí?"

Bohužel, téma smrti a ztrát je ve společnosti stále tabu. My jsme si vyslechli mnoho smutných příběhů a všechny měly jednu společnou věc. Během těhotenství se rodiče dozvěděli, že srdíčko jejich miminka náhle přestalo bít nebo jim lékaři sdělili, že nebude schopné života. V tuto chvíli je nesmírně důležité, aby byli rodiče o následujících krocích dostatečně informováni. Můžete se mnou nesouhlasit, ale z vlastní zkušenosti vím, že sebemenší neinformovanost může rodičům vzít tak důležité okamžiky a nenahraditelně zničit jejich jediné vzpomínky na miminko.

Z důvodu obsáhlosti jednotlivých bloků, budou výše uvedená témata dále rozvedena v navazujících klubových setkáních, dle přání a požadavků účastníků seminářů. 


Přednášející

"Touha po dětech spočívá v povaze člověka a pro mnohé z nás patří vlastní potomek k životnímu plánu. Média nám předkládají fotografie bezstarostných těhotných žen a úspěšných mužů, co když ve skutečnosti je vše jinak? A co má člověk dělat, když se vysněná představa o rodině nepotkává s realitou? Hovořit o problémech s početím, komplikovaných těhotenstvích, opakovaných potratech a traumatických zážitcích je stále ve společnosti tabu. Páry jsou smutní, naštvaní, bezmocní a cítí se velmi osaměle. Obrátit se v tuto chvíli na odborníka s potřebou pomoci vyžaduje od nich další dávku odvahy. Přitom sdílet svoje pocity, ať už individuálně nebo s jinými páry má svoje přínosy. Početí je zázračná alchymie a cesta za rodinou není vždy jednoduchá. Proto je dnes téma prevence, reprodukce, zdraví a psychiky mnohem důležitější, než tomu bylo dříve."

Vaše Lenka a Renata.

Bc. Renata Siranová, DiS.


"Mým posláním a přesvědčením je, že každý, kdo potřebuje pomoc, si zaslouží péči odborníka se zkušenostmi a praxí v daném oboru. Zastávám též názor, že pro to, aby člověk mohl pomáhat a pečovat o klientovu duši, si musí sám projít životní zkušeností a mnohdy padnout až na samé dno, aby pochopil, co v daný okamžik člověk potřebuje. V oblastech, ve kterých nabízím svou péči, se pohybuji více jak 15 let. Abych Vám mohla nabídnout to nejlepší, konzultuji a spolupracuji se špičkovými odborníky v oborech medicíny, psychologie, speciální pedagogiky a psychosomatiky, kteří mi poskytují supervizi nad mojí prací. Převážně se věnuji fungování rodiny a dítěte jako celku, pacientům onkologicky nemocným, s různými tělesnými vadami a estetickými problémy."

Bc. Lenka Pelechová


Měli byste vědět, že každá změna v životě je především a pouze o Vás. Cesta k dítěti mnohdy není jednoduchá, ani krátká. Problémy s početím prostupují celým naším tělem a skrze emoce se cítíme zoufalí, slabí či nerozhodní. Mým cílem je vytvořit každému individuální postup s ohledem k jeho potřebám. Z tohoto důvodu je moje práce s Vámi především o budování Vašich silných stránek. Při své práci využívám letitých profesních zkušeností s léčbou neplodnosti z klinik asistované reprodukce.  Chci ukázat párům směr a najít porozumění v této obtížné situaci, aby se vyhnuli jakémukoli 

"Kdybychom to věděli dříve!"


Problematika neplodnosti v sobě zahrnuje aspekty somatické, psychické, sociální a my se jim v celé šíři a komplexnosti budeme s Vámi věnovat.

www.renatasiranova.cz , www.lenkapelechova.cz


Účastnický poplatek

Seminář - 4.12.2019 od 17:00 do 20:00

Cena - 200 Kč za jednotlivce

Sleva -25% pro pár.

Účastnický poplatek obsahuje občerstvení, možnost konzultace osobní problematiky a dárek.

Změna programu vyhrazena. 


Kudy na seminář


Adresa: 

Pracovna Ženy sro Praha

Karlínské nám. 238/6, 186 00 Praha 8-Karlín 


Partneři: 

Děkujeme vřele partnerům akce.