Cesta za rodinou

04.12.2019

Unikátní projekt v oblasti reprodukčního zdraví. 

Přemýšlíte, zda děláte na cestě za rodinou všechny kroky správně?

Cítíte se unavení, vyčerpáni a pochybujete, že dítě ještě někdy přijde a budete rodina?

Hledáte odpovědi na otázky spojené s asistovanou reprodukcí?

Potřebujete si ujasnit další možnosti léčby? Odcizili jste se s partnerem a nevíte, jak komunikovat, hledáte k sobě cestu? Jak uvěřit opět sama sobě, že také "JÁ" otěhotním? Jak se neztratit ve spleti informací mnoha zdrojů a najít ty správné? Chcete získat návody, jak opustit začarovaný kruh negativních myšlenek? Obavy, strach, stud, vina, vztek, jak pracovat s těmito emocemi, jak je ventilovat? A hlavně, možnost konzultovat vlastní příběh bezprostředně po semináři.

Poznáváte se? Pokud ano, tak jste tady správně!

Tato a mnohá další praktická témata z oblasti reprodukčního zdraví zazní v bezpečném prostředí. Společně o nich budeme diskutovat a žádná z vašich položených otázek není pro nikoho z nás tabu.

S citem napsaný rozhovor od Kristina Grey o tématech ne-plodnosti, kterým se dlouhodobě věnujeme v rámci projektu "Cesta za rodinou."

https://www.zenysro.cz/rozhovory/cesta-za-rodinou

Prevence neplodnosti

"Jasně, že nad rodinou a dětmi přemýšlím, teď mám v plánu vycestovat a naspořit si na byt. Když to dobře půjde, tak okolo 35 to začnu řešit..."

Gynekologové nás varují, že odkládání těhotenství na pozdější dobu má svoje rizika. Biologické hodiny nelze zastavit a kvalita vajíček i spermií průběžně s věkem klesá. Otázkou je, co můžeme pro zachování plodnosti a na její podporu udělat? Prevence byla vždy tou nejjednodušší a nejméně nákladnou cestou. Reprodukční medicína nabízí také další možnosti, že nevíte jaké? Nevadí, rády vám o nich povíme.

Neplodnost a IVF

"Prý si máme najít nějakou kliniku, tam nám to rychle vyřeší..."

Chápat svoji plodnost jako samozřejmost a domnívat se, že v okamžiku rozhodnutí žena přirozenou cestou otěhotní a vy se stanete rodiči je vzácnost. Vše, co se považovalo za samozřejmé, dnes téměř neplatí. Metodami asistované reprodukce se léčí neplodnost. A diagnóza neplodnost je nemocí somatickou, intimní a je nemoc páru. Proto je potřeba se jí věnovat komplexně. Z praxe víme, že pro mnohé vás je léčba metodami asistované reprodukce volbou číslo jedna. Ale je tomu skutečně tak? Existuje totiž mnoho okolností a variant, které spolu musíte vyhodnotit, aby zátěž byla co nejmenší a vše se povedlo.

Náhradní rodinná péče

"Adopce? Tak o té nám nikdo na klinice neřekl!"

Vyčerpali jste všechny možnosti léčby a miminko stále nepřichází? Navíc vám lékaři sdělili, že jedinou šancí, jak se stát rodičem je požádat o adopci nebo najít si náhradní matku? Cítíte se sami, opuštění a bezradní, protože o této cestě za dítětem nebyla nikdy a nikde řeč? Ať už je pravým důvodem cokoliv, nebojte se, předáme vám informace, jak celý proces funguje. I tato cesta za rodinou má svůj smysl.

Psychosomatika a psychoterapie

"Jsme jako stroje na děti, jako páté kolo u vozu. Zkoušíme to deset let. Nikdo s námi o našich pocitech nemluví. Jsme vyčerpaní a máme strach jak budeme žít bez dítěte?"

Mezilidské vztahy, láska, strava, spánek pohyb, tyto aspekty jsou významně spojeny s reprodukční tématikou. Jak důležité je postavení psychického zdraví na cestě za dítětem? Být bez dětí, postihuje nejen sociální a rodinný život, tato situace souvisí také s duševním stavem žen a mužů. Zasažen je také partnerský vztah a především u žen somatický stav často prohlubuje potíže psychické. Představíme si i konkrétní příběhy párů, které jsou čerpány z poradenské a terapeutické praxe a víme, že vás posílí na cestě za vytouženým miminkem.

Perinatální ztráty

"Co se se mnou děje? Proč jsme přišli o miminko? A proč to tak moc bolí?"

Bohužel, téma smrti a ztrát je ve společnosti stále tabu. My jsme si vyslechli mnoho smutných příběhů a všechny měly jednu společnou věc. Během těhotenství se rodiče dozvěděli, že srdíčko jejich miminka náhle přestalo bít nebo jim lékaři sdělili, že nebude schopné života. V tuto chvíli je nesmírně důležité, aby byli rodiče o následujících krocích dostatečně informováni. Můžete se mnou nesouhlasit, ale z vlastní zkušenosti vím, že sebemenší neinformovanost může rodičům vzít tak důležité okamžiky a nenahraditelně zničit jejich jediné vzpomínky na miminko.