Reference od klientů

Michaela Š. (42 let)

"Měla jsem a mám problémy s dospívající dcerou. Tyto problémy jsou různého druhu, od hledání sama sebe, sebedůvěra, žárlivost až přes velké problémy se stravováním.

Věděla jsem, že na toto již sama nestačím a musím vyhledat odbornou pomoc, někoho, kdo dceru ochotně vyslechne, komu bude moc na 100% věřit, v kom najde důvěru a bude s ní postupně, vše řešit. Stejně tak jako pro mě, pro matku, abych věděla, jak mám s dcerou komunikovat, abych celou situaci naopak ještě nehrotila. Kdo mě vyslechne - jako druhou stranu té "ublížené?"

Toto vše jsem našla u psychoterapeutky Renaty Siranové, která našla způsob jak si s Lucií povídat. Jejich společná sezení přinášejí úspěchy. Renata se stala pro Lucku "vrbou". Lucie se jí svěří s tím, co nám rodičům neřekne a ani dokonce svým kamarádkám, za což jsem ráda. Celou situaci máme nastavenou tak, že je zachovaná samozřejmě důvěra, co si "holky poví mezi sebou" zůstane uzavřené jen mezi nimi. Mě jako mámě naznačí okruh. Máme také společná sezení, kde se bavíme otevřeně všechny tři. Lucce se toto sice moc nelíbí, ale Renata jí dokáže vysvětlit, že je to pro ni/nás přínosné.

Díky profesionální práci paní Renaty Siranové, se Lucie stala sebevědomější, komunikace mezi námi se zlepšila a její problémy se stravováním se také krok po kroku lepší. Paní Renata nám pomohla a stále ještě pomáhá. Díky ní vidíme věci jinýma očima, ne tak černě nebo dokážeme na dané problémy reagovat jinak, lépe. Ale hlavně a za to jí moc děkujeme, se opravdu zlepšil vztah mezi mnou - mámou a dcerou.

Myslím, že její práce psychoterapeutky je dost přínosná. Dokáže věci pojmenovat pravými jmény, dokáže nastavit zrcadlo, rozklíčovat problém a hlavně ho řešit.

Takových lidí jako je ona, je zapotřebí!"

Lída K. (45 let)

"S Renatou Siranovou jsem se setkala před dvěma lety. Vlastně jsem se s ní setkávala celkem pravidelně. Bylo to na chodbách školy VŠAPs v Terezíně. Nedala se přehlédnout. Zaujala mne pozvánka na její workshop s Doc. Janem Měštákem. Bohužel jsem tenkrát nestihla registraci. O rok později jsem měla větší štěstí. Renatin workshop byl na velice profesionální úrovni. Prošla jsem si její stránky.

Když řešila kamarádka složitou životní situaci a hledala vhodného terapeuta, domluvila jsem jí schůzku s Renatou. Znáte možná tu situaci, že někoho doporučíte a on potom nemůže. V této situaci jsem se ocitla. Kamarádka na schůzku nemohla přijet, šla jsem tedy sama na vstupní půl hodinu zdarma. Nepotřebovala jsem nic konkrétního řešit, měla jsem "jen" svoje běžné každodenní starosti. Další termín už jsem si domluvila pro sebe. Stala jsem se sama Renatiným klientem.

Je úžasné, co všechno je člověk schopen díky dobře vedené psychoterapii objevit. Kolik pokladů může změnou svého přístupu a pohledu nalézt. Renatka je člověk na správném místě, pracuje velice citlivě. Hodinu s ní bych přirovnala k wellness víkendu.

Pomohla mi najít cestu k psychoterapii a k sobě samé."

Reakce na seminář Harmonie těla a duše, věnováno ženám s onemocněním prsu


"Velmi děkuji za milé a velmi příjemné setkání, které bylo opět skvělým propojením vzájemného porozumění, citlivosti, péče a důležitých informací, bez kterých se prozatím neobejdeme. Příběhy z praxe jsou často těmi, které nás dokáží inspirovat k uskutečnění kroků potřebných ke změně. Ve Vaší přítomnosti se vše jeví jako možné a snadno proveditelné. Umíte dodat potřebný optimismus, nadhled a pomáháte pomoci uvědomit si, co je v životě opravdu důležité. Opět nechyběla legrace a oceňuji i nápad nabídky péče o naše tělesné smysly prostřednictvím aromaterapie. Setkání naplnilo svůj záměr a velmi citlivě se dotklo našich srdcí a pohladilo po duši. Je dosti složité obléknout do slov pocit, který přináší spojení bytostí, které dělají svoji práci srdcem. Jsem vděčná, že jsem se mohla účastnit setkání, kde takové bytosti stály před námi. Přeji mnoho radosti a další společné tvorby!"
...od Bc. Radky Kubátové

Michal V. (17 let) 

"Dobrý den, Renato, chtěl bych vám za vše poděkovat, moc jste mi pomohla jak ve vztahu mezi rodiči, tak v mých prioritách

mockrát vám za vše děkuji

Se S. už nejsem už to bude asi 2-3 měsíc neustále jsme se hádali a tak jsem to rozhodl, že bych chtěl pauzu a pak naprostý konec. Sice se pořád bavíme, ale mnohem méně. Děkuji, že jste mě změnila k lepšímu, jsem za to hrozně rád. Mám teď nový vztah a neskutečně si rozumíme, jsme spolu sice krátce, ale je starší a máme se moc rádi a to nejdůležitější, věříme si a nehádáme se i rodičům se líbí. Myslím upřímně, že jsem dost dospěl a hodně, protože jste skvělá a i když to bylo občas od vás i přísné, tak mi to hodně dalo...

ještě jednou moc děkuju

a hodně štěstí do nového roku :)

na shledanou."

Jaroslava R. (71 let) 

"Renatu znám už mnoho let, od jejího raného dětství. Je to člověk velmi otevřený, poctivý a srdečný. Ve svém životě na vlastní kůži pocítila, co to je pocit bezpráví a beznaděje. V takové chvíli člověk hledá spřízněnou duši, která by mu pomohla. Sama lidem pomáhá a pečuje o jejich duševní pohodu. Jsem přesvědčena, že její volba profese byla správná."

Miluše D. (47 let) reakce na seminář Harmonie těla a duše

"Seminář Harmonie těla a duše vedený Renatou Siranovou a Doc. Mešťákem, který jsem absolvovala v dubnu, mě mile překvapil a velice doporučuji účast na dalším listopadovém setkání. Nejen, že se dozvíte o významu a důležitosti psychoterapie při podpoře ženy v citlivé chvíli, kdy stojí před složitým rozhodnutím ohledně zákroku nebo se osobně setkáte s kapacitou v oblasti plastické chirurgie. Především jde o přátelské setkání s odborníky, kteří jsou milí a otevření k otázkám, diskusi i radám a nezbývá žádný prostor pro ostych a nejistotu. Děkuji Renatě za tyto krásné akce, které ženám pomáhají překonávat obavy a povzbudí je." 

Radka K. (47 let) reakce na seminář Harmonie těla a duše

"Harmonie těla a duše .... přednáška pořádaná v dubnu paní Bc. Renatou Siranovou, jejímž hostem byl pan docent Jan Měšťák, který je zároveň jejím dlouholetým spolupracovníkem opravdu zajistila harmonii jak v těle tak na duši. Po celý večer byla v sále velmi příjemná atmosféra a informace, které zazněly z úst obou odborníků nám předávaly více než jen slova. Pan docent svým osobitým a citlivým projevem oslovil především naše srdce a i přes závažnost některých témat nám připomněl jak důležité je vážit si sám sebe, mít zdravé sebevědomí a neztrácet v životě naději a smysl pro humor. Paní Renata nám objasnila co je psychoterapie, v čem může být užitečná a jak je u nás v řadě případů opomíjená, či zatížená různými předsudky. Příklady z praxe, ze svých vlastních životů, které oba přednášející uvedli, nám ukázaly, jak je takové sdílení cenné a nesmírně důležité v našich životech. Nechyběla interakce s publikem a je nutno podotknout, že paní Renata si vedla velmi obratně s tak zkušeným odborníkem a profesionálem jakým pan docent Měšťák je.  

Děkuji oběma za krásně prožitý večer."

Petra N. (39 let)

"Renata je velmi empatická a vnímavá osobnost. Čas s ní strávený velmi rychle plyne, ale plyne vždy k dosažení výsledku. Díky jejímu profesionálnímu přístupu a doporučení jsem dostala tu nejlepší medicínskou péči. Začněte schůzkou u kafe a už po pár minutách budete vědět, že jste v dobrých rukou. Děkuji a doporučuji."

Radka K. (54 let)

"Na den našeho prvního setkání si pamatuji úplně přesně dodnes....byla jsem na besedě a na ní jsem uviděla krásnou, něžnou a přitom silnou ženu, která má profesní i osobní zkušenosti. Domluvila jsem se s ní na schůzce ještě ten den. K paní Renatě chodím na terapie už více než rok a půl. Pomohla mi opravdu hodně, dokázala to, co nikdo po dlouhých 14 let. Věci se nezmění, ale... změnila jsem svůj postoj a začaly se dít věci. Nikdy bych tomu nevěřila, ale je to tak i po dlouhých 14-ti letech je možné mnoho změnit a na této cestě mi paní Renata hodně pomohla. Vzbudila ve mně důvěru, je to jeden z mála lidí, kterému opravdu věřím a děkuji jí za vše, co pro mě udělala. Umí mě vyslechnout, povzbudit a někdy stačí pouhý pohled a obě dvě víme. Konečně, ve svých 54 letech si věřím, umím říct ne a vymezit si hranice, měla jsem je opravdu hodně posunuté. I když moje minulé zážitky a situace byly hodně těžké, vím, že mě v životě čeká ještě hodně hezkého." 

Jana F. (37 let) 

"S Renatou nás svedla dohromady "náhoda", firemní - teambuildingová dvoudenní akce, kterou Renata velmi citlivě vedla s ohledem na skladbu tehdejšího osazenstva. V té době jsem cítila, že témata, která otvíráme, jsou pro mě živá a chci se na ně více zaměřit.
Zároveň jsem již delší dobu postrádala intenzivnější práci na sobě, vnímání a naslouchání sobě samé. Trápilo mě pár věcí v mém okolí, chápala jsem, že bez změny na sobě nezměním nic. Sebrala jsem odvahu a k Renatě se objednala - i když jsem přece nešla řešit žádná velká témata, trochu odvahy to chtělo (znáte to - vždyť přece každý máme něco.. ostatní mají ty opravdové problémy... to moje trápení jistě nic neznamená...).
Jenže žádné téma není malé. Tížily mne zdánlivě drobné věci, ale postupem času, kdy čas v Renatině pracovně běžel jak splašený, naplněný až po okraj emocemi, někdy bolavými, někdy nádhernými, se z těchto drobných problémů pod Renatiným vedením vylouplo jádro věci, které vůbec malé a nepodstatné nebylo a bylo zřejmé, jak velký vliv na mé dennodenní rozhodování a reagování má.
Během těch sezení jsem měla pocit, že jsem na spoustu věcí přišla sama, ale bez Renaty by to možné nebylo. To je právě její velká síla. Vede a ukazuje cesty a možnosti, pomáhá držet nadhled, chvíle s ní jsou, jako když se přikryjete dekou a uvaříte si čaj - je vám bezpečně, je tam maximální důvěra a klid. Díky tomu se mi podařilo (znovu) objevit sebe sama, vyslovit nahlas své obavy a díky nim lépe definovat svá přání a sny a cíle.. A díky tomu je i má další cesta jasnější a lépe ji chápu. A taková cesta nekončí nikdy - a je krásné, když máte někoho, kdo vám podá pomocnou ruku, když ji právě potřebujete. A jednou pak zjistíte, že už tu ruku nepotřebujete - že jste už natolik silní, že můžete být sami sobě průvodcem. A to je vizitka pravého profesionála :)"